Zmiany w Manchester United !!!
Dodane przez bogdan5866 dnia Maj 09 2013 21:04:17

David Moyes przychodzi a Wayne Rooney odchodzi z Manchester United ?


Rozszerzona zawartość newsa
David Moyes przychodzi a Wayne Rooney odchodzi z Manchester United ?

Dziś Manchester United podpisał sześcioletni kontrakt z David Moyes i zostanie on następcą Alexa Fergusona na tym stanowisku . David Moyes przyznał dziś, że od dłuższego czasu myślał aby zastąpić Sir Alexa Fergusona w Manchester United, kiedy ten przejdzie na emeryturę

Sir Alex Ferguson w dzisiejszym oświadczeniu powiedział

Kiedy dyskutowaliśmy o propozycjach na stanowsko trenera Manchester United , które będą miały specjalne atrybuty, jednogłośnie stwierdziliśmy, że David Moyes jest odpowiednim kandydatem. David jest wielkiej prawości z silna etyką pracy. Podziwiam jego pracę przez dłuższy okres i już w 1998 r proponowałem mu stanowisko asystenta menadżera tutaj w naszym klubie .

Dziś też Manchester United oświadczył, że Wayne Rooney zostaje w klubie i jest nie na sprzedaż. Sam piłkarz ze swojego konta na Twitterze usunął wpis, że jest piłkarzem Manchester United. Już dwa tygodnie wcześniej w prywatnej rozmowie z Sir Alexem Fergusonem na wiadomość o przyjściu Davida Moyes do klubu prosił aby wystawiono na listę transferową i że chce odejść . Animozje pomiędzy David Moyes a Wayne Rooney ciągną się od czasu gdy obaj byli w Evertonie. Gwiazdor w swej autobiografii oskarżył menadżera, że ten sprzedaje prywatne informacje dotyczące piłkarzy mediom. Sprawa zakończyła się w sądzie . Sąd przyznał racje menedżerowi a Roney musiał zapłacić 500 tysięcy funtów rekompensaty. David Moyes przekazał te pieniądza na cele charytatywne .

O transferze Wayne Rooneya mówiło się od kilku miesięcy. Napastnikiem zainteresowane są Bayern Monachium, FC Barcelona , PSG i Chelsea Londyn.